Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix

MTS vs TA
Od kilku lat na naszym rynku istnieją obok siebie te dwie marki zawieszeń. Jednak do tej pory otrzymujemy czasem pytania czy MTS-technik i TA-technix to ten sam produkt... Ci, którzy mieli możliwość posiadania i używania obu marek wiedzą, żę są to inne produkty, jednak razi nas niewiedza innych, szczególne tych, którzy nigdy z żadnym z tych dwóch nie mieli lub mieli styczność tylko z jedną z tych firm i później wypisują w internecie bzdury wyssane z palca. Zapraszamy do lektury...


Do porównania skłonił nas telefon od zaprzyjaźnionej firmy Algrundo , która zakupiła zawieszenie MTS-technik do VW Golfa 4 / Audi A3 / Seata Leona w celu zrobienia systemu AirRide. Zbudowali już wiele zawieszeń pneumatycznych w tym kilka na komponentach TA-technix, gdyż inni sprzedawcy cały czas uważają, że to to samo co MTS. Znawcy tematu z Algrundo zadzwonili do nas sami z informacją, że to zupełnie inne produkty i w tym momencie postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się TA i MTS.

Już na pierwszy rzut oka widać różnice. Wykończenie obudowy  od dołu amortyzatora przedniego jest zupełnie inne. Widzimy również różnice w powłoce kolumn. W przypadku TA-technix jest to ocynk, zaś w przypadku MTS-technik to ocynk + chrom w przypadku tego Gwintu. Inne Gwinty MTS np VW Golf 2 / 3 to ocynk, aczkolwiek jest to ocynk grubowarstwowy antykorozyjny. Sprężyny MTS są wykonane ze stali chromowo - krzemowej - (SICr - bardziej odporne na korozje i ugniatanie), a w TA są krzemowo - manganowe (SiMn). Tutaj warto również wspomnieć o "niebieskim" produkcie Tuning Art, który jest produkowany przez tą sama firmę co TA-technix "czerwony" i używa się przy jego produkcji trochę gorszej jakościowo stali do produkcji sprężyn.

Wprawne oko obserwatora zauważy również jakość spawów, która też zdecydowanie stoi po stronie MTS-technik. Choćby porównując spaw uchwytu do przewodów - w produktach TA-technix widzimy go tylko na zakończeniu po prostej o długości ok 10mm, w przypadku MTS spaw jest lepiej wykonany i w kształcie litery L o długości 2x większej, co gwarantuje lepsze trzymanie się elementów. UWAGA! - Na fotografiach widać w gwincie MTS-technik uchwyt do mocowania stabilizatora, gwinty z nowej serii nie posiadają już tego uchwytu w przypadku wersji z napędem na przód !!

Tutaj różnica, która nie ma właściwie znaczenia jakościowego, ale uwidacznia po raz kolejny, że to inne produkty - inaczej wykonane nakrętki do regulacji...

Przejdźmy na tył zawieszenia. Różnica widoczna między amortyzatorami jest znaczna. Nikt już nie powie, że to ten sam produkt. Góra amortyzatorów to może detal, ale od razu zdradza różnice.

Szczegół tkwi w dolnej części amortyzatorów. Mocowanie do belki w MTS zostało wzmocnione i polepszone, gdyż w pierwszej fazie produkcji wyglądało identycznie jak w TA-technix. Obecnie widzimy solidniejszą tuleję gumowo-metalową o zupełnie innej budowie jak w TA.

Jeśli chodzi o regulacje tylne w przypadku gwintów VW Golf 4 itp. widać chyba największą różnicę. Zupełnie inny produkt. Zakres regulacji nieco większy w MTS. W TA całość to aluminium i jest OK, ale w MTS-technik jest lepiej. Tuleja regulacyjna jest Cynkowana, a nakrętki malowane proszkowo, co gwarantuje lepsze znoszenie warunków atmosferycznych na przestrzeni upływającego czasu...

To czego nie możemy pokazać to twardość. Opinie użytkowników potwierdzają się - skręcony na tą sama wysokość gwint MTS wykazuje większy komfort od TA.

Tym sposobem porównaliśmy dwie jakże wydawałoby się na pozór identyczne firmy. Naszym celem nie było zniechęcenie wszystkich do jednej z firm, jako że sprzedajemy równolegle z wielkim powodzeniem oba produkty. Wykazaliśmy jednak, że to nie to samo i są pewne różnice. Nie w każdym przypadku są one tak diametralne jak przy porównaniu gwintu do golfa mk4, gdyż w większości MTS'ów tylne regulacje są nadal aluminiowe i nie wszystkie kolumny są pokryte chromem, ale różnice są i nie da się tego ukryć.
Porównanie to może również komuś wybrać produkt TA-technix'a, komuś kto potrzebuje zawieszenia twardszego niż MTS, bo np ma szerokie wystające felgi. Rozważyć należy też cenę produktów, gdyż w 90% przypadków TA-technix jest tańszy od MTS-technik, a to może stanowić dla niektórych ważne kryterium wyboru, tutaj może pojawić się też opcja tańszego Tuning-Art 'a.

Warto też nadmienić, że obie firmy posiadają w swojej ofercie produkty nienakładające się, tzn takie, które są w ofercie TA, a nie ma ich w ofercie MTS i odwrotnie.
Każdy produkt znajdzie swojego klienta - ważne tylko aby wiedział - że TO NIE JEST TO SAMO!!!

 

BEST DESIGN
Janecki Łukasz

ul. Przemysłowa 1
98-330 Pajęczno

e-mail: [email protected]
tel:
501699227
792596396
(w godz: 11-16)