FK-automotive

UWAGA!!! W związku z problemami finansowymi firmy FK i jej bankructwem - usunęliśmy te zawieszenia z naszej oferty!!!

 

FK-automotive to znana niemiecka firma produkująca wszelakiej maści akcesoria tuningowe. W swojej przepastnej ofercie ma też kilka typów zawieszeń, które po krótce postaramy się opisać.

Sprężyny obniżające , amortyzatry , KITy

FK High TEC Springs - to spory wybór sprężyn do szerokiej gamy modeli. Obniżenia zazwyczaj dostępne są w wersji ok 35-40mm , ale w wielu przypadkach mamy większy wybór aż do -75mm. Są one zazwyczaj nieco niższe z przodu niż z tyłu, co optymalizuje wygląd i osiągi samochodu. Wszystkie sprężyny są malowane proszkowo by polepszyć ochronę antykorozyjną.

FK High TEC - Sportowe Amortyzatory / Zawieszenia dla klientów bez przesadnego budżetu. Amortyzatory można stosować dla obniżeń do około 60mm, a od seryjnych amortyzatorów są twardsze o ok 30%. Produkty polecane przez producenta do codziennego szybkiego ruchu drogowego jak i do okazyjnych wypadów na tor.

FK Power High TEC - To sportowe Amortyzatory / Zawieszenia wzbogacone o sześciostopniową regulację twardości. Tutaj Ty możesz decydować jak bardzo utwardzasz samochód. Ustawianie sztywności znajduje się na górze amortyzatora sześciostopniowym pokrętłem.

FK AKX - To najtańsze Amortyzatory / Zawieszenia FK. Oferowane dla mniejszej liczby marek jak High Tec kuszą niewygórowaną ceną.

 

Zawieszenia Gwintowane FK AK

Najniższa i najtańsza półka zawieszeń gwintowanych FK-automotive wypierana skutecznie przez FK AK Street. FK AK to tzw Entry-Level jeśli chodzi o gwinty w katalogu FK. Dla mniej zamożnych klientów, którzy chcą mieć gwint jest skierowana przez FK ta propozycja. Nie jest to jakość górnopółkowych zawieszeń FK, ale umożliwiają obniżenia w okolicy 30-70 mm i gwarantują stabilną jazdę. Zawieszenie jest wykonane ze stali chromowo-krzemowej malowanej proszkowo.

 

Zawieszenia Gwintowane FK AK Street

FK AK Street to "wyższa generacja" FK AK o podwyższonej jakości i przeznaczeniu na ulicę do agresywniejszej jazdy na co dzień. Zawieszenie jest wykonane ze stali chromowo-krzemowej dodatkowo ocynkowane w celu lepszej ochrony przed korozją. Dość łagodne zestrojenie i obniżenia zazwyczaj w okolicach 30-100mm za niewygórowaną cenę czynią z AK Street konkurencyjny dla pozostałych firm produkt. Szkoda jedynie, że zarówno FK AK Street jak i FK AK nie mają w komplecie osłon na tłoczyska, które czasem trudno dokupić i dopasować, a bez nich łatwo o utratę gwarancji...

 

Zawieszenia Gwintowane FK Sport Ediotion Plus , Highsport , Konigsport , Silverline i Silverline X

FK Sport Edition Plus - Zawieszenie przewyższające jakościowo oba opisane powyżej. Spory zakres regulacji wysokości zawieszenia i amortyzatory FK z 6 pkt. regulacja twardości dają sporo możliwości - Ty decydujesz! FK Sport Edition Plus do obniżenia faktyczne rzędu 30mm-100mm. Obudowa jest ocynkowana, aby zapobiec korozji. Talerzyki sprężyn wykonano z wysokiej jakości stali ocynkowanej. Każdy gwint jest wyposażony w odboje (niestety brak osłon) i małe sprężyny tzw. helpery, które sprawiają, że główna sprężyna pozostaje na miejscu, gdy samochód jest w górze. Cynkowanie galwaniczne zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Poniższe produkty to High End z katalogu FK-automotive. Najwyższa jakość podzielona na 4 wersje w zależności od potrzeb i zasobności portfela. Do ich produkcji używane są najnowsze technologie. Do wyboru INOX i zwykła stal ocynkowana oraz stała bądź regulowana twardość. Poniżej krótka charakterystyka:

FK Highsport , Königsport , Silverline i Silverline X


Seria FK Highsport jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej sprzedawanych "wyższopółkowych" zawieszeń gwintowanych FK. Produkt charakteryzuje bardzo konkurencyjna cena. Zawieszenie jest twarde, ale wygodne. Jest to idealna oferta dla klientów, którzy chcą zaufać ustawieniom dobranym przez specjalistów FK, wybranym dzięki testom trwającym podczas procesu produkcyjnego. Seria Highsport wykonana jest z ocynkowanej stali i posiada regulację wysokości, natomiast Silverline to te same zawieszenia co Highsport, ale z nierdzewnymi obudowami INOX.

 

Serie FK Königsport i Silverline X są topowymi produktami FK. Zestawy wyróżnia zastosowanie znanych amortyzatorów KONI wyprodukowanych wg dokładnych wytycznych. Seria Königsport wykonana jest z ocynkowanej stalowa, podczas gdy Silverline X to wersja w nierdzewce , czyli INOX.

 

W tych 4 zestawach otrzymasz niezbędny do regulacji klucz, osłony i spray ochronny są w komplecie.

 

UWAGA!!! W związku z problemami finansowymi firmy FK i jej bankructwem - usunęliśmy te zawieszenia z naszej oferty!!!

 

BEST DESIGN
Janecki Łukasz

ul. Przemysłowa 1
98-330 Pajęczno

e-mail: [email protected]
tel:
501699227
792596396
(w godz: 11-16)